Najlepsze thrillery, które nie dadzą Ci o sobie zapomnieć

Najlepsze thrillery, które nie dadzą ci o sobie zapomnieć

Thrillery są niezaprzeczalnie moim ulubionym gatunkiem filmowym.
To samo mówi filmweb.
Obejrzałam ich całkiem sporo i wydaje mi się, że obecnie nie tak łatwo mnie czymś zaskoczyć. Po dobrym thrillerze oczekuję nieoczywistej, trzymającej w napięciu fabuły, która po osiągnięciu punktu kulminacyjnego nie rozłazi się, jak muffinki w papierowych papilotkach.
Dzisiaj chciałam podzielić się z wami thrillerami, które są w moim osobistym top of the top.

Split (2016)

Thrillery trzymające w napięciu

W tym przypadku mogę być beznadziejnie nieobiektywna, ponieważ kocham całym serduszkiem thrillery psychologiczne, a takim jest Split.
Odtwórca głównej roli, czyli James McAvoy, dał w tym filmie niesamowity popis swoich możliwości aktorskich. Przeistoczył się totalnie się w postać Kevina, który oprócz tego, że jest Kevinem, ma jeszcze 22 inne osobowości. Mężczyzna ze znanych jedynie sobie pobudek porywa trzy nastolatki  i więzi je w swoim mieszkaniu.
Całe zdarzenie jest wyłącznie tłem dla przedstawienia skomplikowanych relacji między wszystkimi osobowościami bohatera.
To solidny thriller, w którym wszystko jest na miejscu, choć całe show kradnie McAvoy.

Doczekać zmroku (1967)

Najlepsze thrillery, które nie dadzą ci o sobie zapomnnieć

Najstarszy film ze wszystkich znajdujących się w zestawieniu.
Przedziwnym zbiegiem okoliczności do mieszkania niewidomej Susy trafia lalka nafaszerowana heroiną. Trójka bezwzględnych bandytów wkrótce upomina się o swoją zgubę. Susy musi stawić czoła przestępcom, którzy nie zawahają się przed niczym, aby odzyskać zabawkę z ceną zawartością. Jej jedynym sprzymierzeńcem są powoli zapadające ciemności…
Film zapada na długo w pamięci, nie tylko ze względu na piękną Audrey Hepburn.

Zaginiona dziewczyna (2014)

Najlepsze thrillery

O tym filmie było swego czasu naprawdę głośno i to całkiem zasłużenie. Sama po obejrzeniu byłam pod ogromnym wrażeniem.
Opis fabuły brzmi, jak coś, co było wałkowane już tysiące razy: z pozoru idealna para, narastający kryzys i żona, która ginie jak kamień w wodę. Ale film nie jest w żadnym wypadku sztampowy – intryga jest przemyślana i zręcznie poprowadzona.
Czy Nick ma rzeczywiście coś wspólnego zniknięciem żony? To zdecydowanie nie jest film, na którym z nudów wyciąga się telefon.

La cara oculta (2011)/ El cuerpo (2012)/ Contratiempo (2016)

Ciekawe thrillery

Niemal za każdym razem, kiedy sięgam po hiszpańskojęzyczny thriller wiem, że się nie zawiodę. Nie wiem, czy to kwestia szczęścia , czy też thrillery to kolejna duma narodowa Hiszpanii.
W przypadku każdego z wyżej wymienionych filmów możemy mówić o niepokojącym klimacie, ciekawie prowadzonej akcji oraz niebanalnym scenariuszu.
Myślę, że hiszpańskie thrillery są warte bliższego zapoznania.

American Psycho (2000)

Klasyki thrillery

Adaptacja książki o tym samym tytule. Cały film „robi” kreacja Christian Bale’a i nic więcej nie jest już potrzebne. Bale wciela się w rolę bogatego, odnoszącego sukcesy nowojorczyka, który dla rozrywki zostaje seryjnym mordercą.
Ale jest tu coś więcej! Genialna ścieżka dźwiękowa i ukazanie społeczeństwa młodych dorobkiewiczów i ich stylu życia w krzywym zwierciadle.
Thriller ale w bardzo ironicznym wydaniu.

Połączenie (2013)

Thrillery, które zapadają w pamięć

Jordan Turner (w tej roli Halle Berry) jest operatorką numeru alarmowego 911. Codziennie pomaga ludziom radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami i jest przyzwyczajona do zachowywania zimnej krwi w nawet najbardziej stresujących momentach. Pewnego dnia popełnia tragiczny w skutkach błąd. W trakcie rozmowy z wystraszoną nastolatką, która ukrywa się we własnym domu przed włamywaczem, połączenie zostaje zerwane. Jordan próbuje ponownie nawiązać kontakt z dziewczyną. Dźwięk dzwonka zdradza napastnikowi kryjówkę ofiary. Jakiś czas później Jordan otrzymuje kolejny telefon. Przerażona dziewczyna dzwoni z  bagażnika porywacza. Od tej pory Jordan podejmuje wyścig z czasem, aby uratować uprowadzoną nastolatkę.
Chyba na żadnym filmie nie spociłam się tak, jak na Połączeniu.

Memento (2000)

Thrillery, które wryją się w pamięć

Leonard traci żonę z rąk nieznanego zabójcy. Odnalezienie mordercy staje się jego obsesją, mimo że sam cierpi na zaniki pamięci. Aby niczego nie zapomnieć robi setki zdjęć, notatek, a nawet tatuuje najważniejsze fakty na własnym ciele.
Panie, panowie, jak się Nolan za coś weźmie to nie ma wuja we wsi.

Sierota (2009)

Przerażające thrillery

Film opowiada historię pary, która po stracie dziecka, postanawia adoptować 9-letnią Esther. Dziewczynka zaczyna dostarczać coraz większych problemów wychowawczych, a także powodów do niepokoju..
Muszę przyznać, że film ma trochę niedociągnięć, ale jego wielką zaletą jest to, że trzyma w napięciu do samego końca. Dobra rozrywka.

Oglądacie thrillery? Jestem niezmiernie ciekawa Waszych propozycji!

Photo by Justin Novello on Unsplash

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial